Yukies pregnancy care & natural cosmetics for mothers & babies
Yukies combines high-quality natural materials with sustainable design, creating thoughtful care products for mothers and babies inspired by the Slow Cosmétique movement.
Yukies: 7 items
Yukies Mild Hair & Body Wash Black Oat Chamomile, 150 ml
- For sensitive skin & hair
- For children & adults
- Preserves the skin’s protective barrier
€ 15,92 € 19,99 (€ 106,13 / l)
Delivery by October 19
Yukies Dry Brush
- For normal skin & cellulite
- To firm & tone
- Gently exfoliating & pore-refining
€ 29,99
Delivery by October 08
Yukies Gift Box
- For all skin types & sensitive skin
- Scrub, massage stick, oil & body butter
- Vegan formulas
€ 86,99
Delivery by October 08
Yukies Tummy Massage Stick, 20 g
- For sensitive skin
- With cocoa butter
- Perfume-free
€ 14,99 (€ 749,50 / kg)
Delivery by October 19
Yukies Baby Oil, 150 ml
- For sensitive skin
- Nourishing effect
- Protects the skin
€ 29,99 (€ 199,93 / l)
Delivery by October 19
Yukies Sugar Scrub, 200 g
- For all skin types
- Contains rose petals
- With organic sugar crystals
€ 24,99 (€ 124,95 / kg)
Delivery by October 08
Yukies Body Butter, 100 g
- For sensitive skin
- Special pregnancy care
- Vegan formula
€ 25,99 (€ 259,90 / kg)
Delivery by October 08
Magazine Articles:
Discover Babymondino:
-
Ireland: Free standard delivery from € 87,90
-
Free
returns Secure payments
with SSL encryption technology