Discover current & popular topics

Shop by category

Filter & sort

Price Brand Age from For whom? Material Product features Certificates & seals of approval Characters and licences Language Highlights
Filter

New & popular: 1 - 30 of 591 items

eufy Bottle Washer S1 Pro

eufy Bottle Washer S1 Pro

  • 3D HydroBlast All-Round Cleaning
  • 100°C steam sterilisation
  • 360° air circulation for quick drying
€ 319,99 € 399,99

Free delivery by October 09

eufy Breast Pump S2 Pro

eufy Breast Pump S2 Pro

  • 30% faster pumping
  • Gentle warmth + 300 mmHg suction
  • Double-sealed silicone flanges
€ 339,99 € 399,99

Free delivery by October 09

MOGLi Organic Strawberry Hearts

MOGLi Organic Strawberry Hearts, 30 g

  • Vegan, with alternative sweetener
  • Light and airy, heart-shaped puffs
  • Without added flavourings
€ 1,03 € 1,29 (€ 34,33 / kg)

Delivery by October 09

Follow-on Formula Based on Cow's Milk ProBalance 2

Humana Follow-​on Formula Based on Cow's Milk ProBalance 2, 750 g

  • 7th month onwards
  • With GOS, ARA & DHA
  • Vitamin C
€ 11,56 € 14,49 (€ 15,41 / kg)

Delivery by October 09

eufy Breast Pump S1 Pro

eufy Breast Pump S1 Pro

  • Gentle warming function
  • Adjustable suction power & speed
  • Ergonomic design
€ 209,99 € 299,99

Free delivery by October 09

Weleda Stretch Mark Massage Oil

Weleda Stretch Mark Massage Oil, 100 ml

  • Delivers intense moisture
  • Protects from dryness
  • Eases tightness
€ 14,36 € 17,99 (€ 143,60 / l)

Delivery by October 09

Pampers Aqua Soft Touch Baby Wipes

Pampers Aqua Soft Touch Baby Wipes, 1 x 10 (10 pieces)

  • Restores the pH value
  • Infused with 99% water
  • Without alcohol & perfume
€ 0,76 € 0,99 (€ 0,08 / pc)

Delivery by October 09

PURE&FUN PAW Patrol Organic Heroes Tea

PURE&FUN PAW Patrol Organic Heroes Tea, 45 g

  • With orange oil
  • 100% organic
  • Enjoy warm or cold
€ 3,19 € 3,99 (€ 70,89 / kg)

Delivery by October 09

Organic Demeter Baby Food Jar - Vegetable Risotto

Holle Organic Demeter Baby Food Jar -​ Vegetable Risotto, 220 g

  • 8 months & up
  • Stimulates the chewing reflex
  • Free from gluten, lactose & added salt
€ 1,11 € 1,39 (€ 5,05 / kg)

Delivery by October 09

Tonie Audible Figure - Disney - Lilo & Stitch (IN GERMAN)

tonies Tonie Audible Figure -​ Disney -​ Lilo & Stitch (IN GERMAN)

  • For children aged 4 and over
  • About friendship & family
  • Running time: 58 minutes
€ 13,59 € 16,99

Delivery by October 09

HiPP Mama Still Smoothie Red Fruits in Apple

HiPP Mama Still Smoothie Red Fruits in Apple , 200 ml

  • Contains delicious fruit juices
  • With iron, iodine & zinc
  • Vegan & gluten-free
€ 1,59 € 1,99 (€ 7,95 / l)

Delivery by October 09

Holle Organic 1-2-3 Pretzel Snack

Holle Organic 1-​2-​3 Pretzel Snack, 80 g

  • For 3 years & up
  • Not topped with salt grains
  • Made from spelt
€ 1,79 (€ 22,38 / kg)

Delivery by October 09

Pampers Premium Protection Diapers Size 4

Pampers Premium Protection Diapers Size 4 , 174 pieces

  • Particularly soft
  • DERMACOMFORT inner fleece
  • Body weight: 9-14 kg
€ 60,76 € 75,99 (€ 0,35 / pc)

Delivery by October 09

Weleda Junior Toothpaste

Weleda Junior Toothpaste , 50 ml

  • From 6 years
  • With 1450 ppm fluoride
  • Effective cleaning & protection
€ 3,56 € 4,49 (€ 71,20 / l)

Delivery by October 09

Weleda Calendula Nappy Change Cream

Weleda Calendula Nappy Change Cream, 75 ml

  • Ideal for sensitive skin
  • Suitable for use on the diaper area
  • Mild formula
€ 6,47 € 8,09 (€ 86,27 / l)

Delivery by October 09

tetesept® Kids Cough Syrup

tetesept® Kids Cough Syrup, 168 g

  • From 1 year
  • Without alcohol
  • With honey & Icelandic moss
€ 4,79 € 5,99 (€ 28,51 / kg)

Delivery by October 09

Schlummerbande: Schlummerwal - Einschlafmelodien aus dem Ozean (IN GERMAN)

tonies Schlummerbande: Schlummerwal -​ Einschlafmelodien aus dem Ozean (IN GERMAN)

  • Running time: 140 minutes
  • From 3 years
  • Magnetic & hand-painted
€ 17,09 € 18,99

Delivery by October 09

Tut Tut Baby Speedster - Winnie the Pooh's Convertible

VTech Tut Tut Baby Speedster -​ Winnie the Pooh's Convertible

  • Funny sounds & phrases
  • Happy music
  • With light function
€ 10,79 € 11,99

Delivery by October 09

"Veggie Bunny - Pouch with Carrots, Sweet Potatoes & Peas" Organic Fruit Purée

Holle "Veggie Bunny -​ Pouch with Carrots, Sweet Potatoes & Peas" Organic Fruit Purée, 100 g

  • 6 months & up
  • No added salt
  • Vegan and gluten-free
€ 0,99 (€ 9,90 / kg)

Delivery by October 09

Organic Snack Bar - Raspberry, Banana & Spelt

FruchtBar Organic Snack Bar -​ Raspberry, Banana & Spelt, 4 x 23 g (92 g)

  • Age: 12 months & up
  • Natural sweet taste from fruit
  • Recyclable packaging
€ 2,36 € 2,99 (€ 25,65 / kg)

Delivery by October 09

PAEDIPROTECT Sun Spray SPF 50+

PAEDIPROTECT Sun Spray SPF 50+, 150 ml

  • Absorbs quickly
  • Vegan & fragrance-free
  • Without octocrylene
€ 11,11 € 13,09 (€ 74,07 / l)

Delivery by October 09

Freche Freunde Organic Fruit Chips - 100% Strawberry

Freche Freunde Organic Fruit Chips -​ 100% Strawberry, 12 g

  • 12 months & up
  • Pure fruit, np additives
  • A delicious topping on muesli & porridge
€ 2,23 € 2,79 (€ 185,83 / kg)

Delivery by October 09

Sing 'n Splash Water Play Centre 295 x 190 x 137 cm

Bestway Sing 'n Splash Water Play Centre 295 x 190 x 137 cm

  • With ring toss game
  • 2 paddling pool areas
  • Including slide with sprinkler
€ 38,99

Delivery by October 09

Denttabs Fluoride-free Strawberry Toothpaste Tabs

Denttabs Fluoride-​free Strawberry Toothpaste Tabs, 125 pieces

  • Polishes the teeth gently
  • Mild flavour
  • Age: 3 years +
€ 4,80 € 6,09 (€ 0,04 / pc)

Delivery by October 09

Schlummerbande: Schlummerpinguin - Weißes Rauschen aus dem Ozean (IN GERMAN)

tonies Schlummerbande: Schlummerpinguin -​ Weißes Rauschen aus dem Ozean (IN GERMAN)

  • Running time: 120 minutes
  • From 3 years
  • Hand-painted
€ 15,19 € 18,99

Delivery by October 09

Namaki My Secret Play Make-up

Namaki My Secret Play Make-​up, Fawn

  • 7x Eyeshadows
  • 1x Applicator
  • 1x Mirror
€ 22,32 € 27,99

Delivery by October 09

PAEDIPROTECT Family Sunscreen SPF 50+

PAEDIPROTECT Family Sunscreen SPF 50+, 200 ml

  • Without octocrylene
  • Easy to distribute on the skin
  • With dandelion extract
€ 15,16 € 18,99 (€ 75,80 / l)

Delivery by October 09

Organic "Mango Monkey - Mango" Youghurt Pouch

Holle Organic "Mango Monkey -​ Mango" Youghurt Pouch, 85 g

  • For babies 8 months & up
  • A convenient snack
  • No added sugar
€ 1,05 € 1,39 (€ 12,35 / kg)

Delivery by October 09

Tonie Audible Figure -  Die Sendung mit dem Elefanten - Schlaf schön! (IN GERMAN)

tonies Tonie Audible Figure -​ Die Sendung mit dem Elefanten -​ Schlaf schön! (IN GERMAN)

  • For children aged 3 and over
  • With stories & songs
  • Running time: 51 minutes
€ 16,14 € 16,99

Delivery by October 09

Maxi Super Pads

Maxi Super Pads, 12 pieces

  • 97% plant-based
  • Individual paper packaging
  • Secure fit even without wings
€ 2,63 € 3,29 (€ 0,22 / pc)

Delivery by October 16