Everything related to pregnancy

Experience your pregnancy in complete comfort with carefully selected companions.

Shop by category

Filter & sort

Price Brand Product features Certificates & seals of approval Highlights
Filter

Pregnancy: 1 - 30 of 63 items

Weleda Stretch Mark Massage Oil

Weleda Stretch Mark Massage Oil, 100 ml

  • Delivers intense moisture
  • Protects from dryness
  • Eases tightness
€ 14,36 € 17,99 (€ 143,60 / l)

Delivery by October 07

FutuNatura Magnesium DIRECT 400 mg

FutuNatura Magnesium DIRECT 400 mg, 30 sachets

  • 400 mg magnesium per sachet
  • Place directly on the tongue (without water)
  • Pleasant orange flavour
€ 5,99 (€ 92,58 / kg)

Delivery by October 07

Weleda Breast Oil

Weleda Breast Oil, 50 ml

  • Warms the breasts
  • With fennel, lavender & marjoram
  • Stimulates blood flow
€ 11,20 € 14,09 (€ 224,00 / l)

Delivery by October 07

Novalac Prenatal

Novalac Prenatal, 30 capsules

  • Important nutrients
  • With folic acid & iron
  • With vitamin C & D3
€ 24,99 (€ 743,75 / kg)

Delivery by October 07

Safe to Flush Moisture Tissues

Safe to Flush Moisture Tissues, 30 pieces

  • Made from 100 % real paper
  • Safe to flush down the toilet
  • Biodegradable in water
€ 2,69 (€ 0,09 / pc)

Delivery by October 07

Natural Point Magnesio Supremo DONNA

Natural Point Magnesio Supremo DONNA, 150 g

  • Especially for women
  • Natural magnesium
  • B vitamins & vitamin K2, D3
€ 23,99 (€ 159,93 / kg)

Delivery by October 07

Sweet Nutribites Prenatal Multivitamins + Omega 3

Sweet Nutribites Prenatal Multivitamins + Omega 3, 90 Gummies

  • For the time of pregnancy
  • Folic acid, DHA & EPA fatty acids
  • Refreshing raspberry lemonade flavour
€ 19,99 (€ 67,31 / kg)

Delivery by October 07

Weleda Lighter Legs Gel

Weleda Lighter Legs Gel , 200 ml

  • For all skin types
  • For relief after exertion
  • Invigorating & nourishing
€ 12,99 (€ 64,95 / l)

Delivery by October 07

get your wellbeing by BIOGENA Mum Multi Edition

get your wellbeing by BIOGENA Mum Multi Edition, 60 capsules

  • With activated folic acid & bioavailable iron
  • Vegan
  • Activated micronutrients for best bioavailability
€ 34,99 (€ 744,47 / kg)

Delivery by October 07

Intimate Wipes

Intimate Wipes, 12 pieces

  • Also suitable for sensitive skin
  • No drying alcohol additives
  • Packaging made from BPA-free plastic
€ 2,89 (€ 0,24 / pc)

Delivery by October 07

Natural Point Magnesio Supremo FERRO

Natural Point Magnesio Supremo FERRO, 150 g

  • Natural magnesium
  • Liposomal iron
  • Pleasantly sweet taste
€ 22,42 € 23,99 (€ 149,47 / kg)

Delivery by October 07

Purely Nutrition Omega-3 1000 mg

Purely Nutrition Omega-​3 1000 mg, 60 Softgels

  • With vitamin E
  • Soft capsules
  • Easy dosage
€ 12,99 (€ 149,83 / kg)

Delivery by October 07

Burgerstein Omega 3 DHA

Burgerstein Omega 3 DHA, 60 capsules

  • 470 mg DHA per daily portion
  • 130 mg EPA per daily portion
  • With vitamin E
€ 28,99 (€ 402,64 / kg)

Delivery by October 07

Igennus Be Kind Prenatal Vitamins & Minerals

Igennus Be Kind Prenatal Vitamins & Minerals, 60 tablets

  • With active folate & gentle iron
  • Without artificial additives & fillers
  • Suitable for pregnancy & after birth
€ 21,99 (€ 309,28 / kg)

Delivery by October 07

Burgerstein Omega 3 Liquid

Burgerstein Omega 3 Liquid, 150 ml

  • 730 mg EPA per daily dose
  • 455 mg DHA per daily dose
  • Orange flavoured
€ 30,99 (€ 206,60 / l)

Delivery by October 07

ATTITUDE Super Leaves Nourishing Lotion

ATTITUDE Super Leaves Nourishing Lotion, 473 ml

  • Ideal for demanding skin
  • Promotes elasticity
  • Rich in antioxidants
€ 17,19 (€ 36,34 / l)

Delivery by October 07

Burgerstein ZinkVital 15 mg

Burgerstein ZinkVital 15 mg, 100 tablets

  • Produced without genetic engineering
  • Organic zinc bisglycinate
  • Vegan
€ 22,99 (€ 605,00 / kg)

Delivery by October 07

Weleda Stretch Mark Body Butter

Weleda Stretch Mark Body Butter, 150 ml

  • For normal skin types
  • Prevents the formation of stretch marks
  • Subtle floral scent
€ 16,99 (€ 113,27 / l)

Delivery by October 07

Weleda Perineum Massage Oil

Weleda Perineum Massage Oil, 50 ml

  • For massages
  • For natural tissue resilience
  • With vitamin E
€ 14,09 (€ 281,80 / l)

Delivery by October 07

Weleda Venadoron®

Weleda Venadoron®, 200 ml

  • Suitable for all skin types
  • Refreshing and light
  • Pampers tired legs
€ 26,99 (€ 134,95 / l)

Delivery by October 07

ATTITUDE Super Leaves Shampoo Maternity

ATTITUDE Super Leaves Shampoo Maternity, 473 ml

  • Suitable for all hair types
  • Gentle cleanser
  • Hypoallergenic
€ 12,19 (€ 25,77 / l)

Delivery by October 07

Burgerstein Magnesiumvital Direct

Burgerstein Magnesiumvital Direct, 30 pieces

  • Support for athletes
  • Easy to digest
  • Blackberry flavour
€ 24,99 (€ 0,83 / pc)

Delivery by October 07

Blooming Belly Almond & Argan Stretch Oil

ATTITUDE Blooming Belly Almond & Argan Stretch Oil, 150 ml

  • For demanding skin
  • Promotes elasticity
  • Firms & nourishes
€ 17,19 (€ 114,60 / l)

Delivery by October 07

get your wellbeing by BIOGENA Mama & Baby Multi Edition

get your wellbeing by BIOGENA Mama & Baby Multi Edition, 60 capsules + 30 capsules (90 capsules)

  • Multivitamins + omega-3 from algae
  • 100% vegan
  • Free from gluten & lactose
€ 35,99 (€ 382,87 / kg)

Delivery by October 07

bodyotics Warm & Cool Pad

bodyotics Warm & Cool Pad

  • Soft velvet fabric
  • Microwave & freezer-friendly
  • Washable cover
€ 32,99

Delivery by October 07

Blooming Belly Natural Foaming Face Cleanser

ATTITUDE Blooming Belly Natural Foaming Face Cleanser, 150 ml

  • Suitable for all skin types
  • Particularly mild & conditioning
  • Hypoallergenic
€ 16,89 (€ 112,60 / l)

Delivery by October 07

Memì - Natural Baby Care Soft Body Cream

Memì - Natural Baby Care Soft Body Cream, 200 ml

  • For stressed skin
  • During & after pregnancy
  • Intensely moisturising
€ 24,99 (€ 124,95 / l)

Delivery by October 07

Blooming Belly Natural Nursing Balm Argan

ATTITUDE Blooming Belly Natural Nursing Balm Argan, 150 ml

  • Moisturizing
  • Repairs & soothes
  • Absorbs quickly
€ 17,19 (€ 114,60 / l)

Delivery by October 07

Pure Encapsulations® Pregnancy Formula

Pure Encapsulations® Pregnancy Formula, 60 capsules

  • Carefully selected ingredients
  • With magnesium, iron, selenium, iodine and zinc
  • With BCAAs
€ 39,49 (€ 658,17 / kg)

Delivery by October 14

Burgerstein Pregnancy & Nursing

Burgerstein Pregnancy & Nursing, 60 tablets

  • Valuable nutrients
  • For mothers and children
  • Free from artificial additives
€ 24,99 (€ 217,30 / kg)

Delivery by October 07