Infant formula by Holle

Filter & sort

Price Brand For whom? Product features Certificates & seals of approval
Filter

Infant formula: 7 items

Organic Infant Formula Based on Cow's Milk PRE

Holle Organic Infant Formula Based on Cow's Milk PRE, 400 g

  • Suitable from birth
  • Milk from Germany
  • Suitable for supplemental feeding
€ 9,89 (€ 24,73 / kg)

Not available at the moment

Organic Infant Formula Based on Goat's Milk PRE

Holle Organic Infant Formula Based on Goat's Milk PRE, 400 g

  • Suitable from birth
  • With Demeter-certified milk
  • Free from palm oil
€ 17,59 (€ 43,98 / kg)

Delivery by October 09

Holle Organic Infant Formula PRE/1

Holle Organic Infant Formula PRE/1, 200 ml

  • From birth
  • Ready to feed, cold or warm
  • Compatible with size 1 teats
€ 2,29 (€ 11,45 / l)

Delivery by October 09

Organic Infant Formula Based on Goat's Milk 1

Holle Organic Infant Formula Based on Goat's Milk 1, 400 g

  • Suitable from birth
  • With organic goat's milk
  • Suitable for supplemental feeding
€ 17,59 (€ 43,98 / kg)

Delivery by October 09

Organic Infant Formula Based on Cow's Milk 1

Holle Organic Infant Formula Based on Cow's Milk 1, 400 g

  • From birth onwards
  • Suitable for supplementary feeding
  • Ideally balanced recipe
€ 8,49 (€ 21,23 / kg)

Delivery by October 09

Organic Infant Formula Based on Cow's Milk 1 A2

Holle Organic Infant Formula Based on Cow's Milk 1 A2, 400 g

  • Suitable from birth onwards
  • Gluten-free
  • Unsweetened
€ 10,99 (€ 27,48 / kg)

Not available at the moment

Organic Infant Formula Based on Cow's Milk 1

Holle Organic Infant Formula Based on Cow's Milk 1, 500 g

  • Suitable from birth onwards
  • Strictly controlled raw ingredients
  • One pack makes about 37 feeds of 100 ml each
€ 8,99 (€ 17,98 / kg)

Not available at the moment