Organic body care for pregnancy, baby & family

Badger Balm is a family run US brand that has been producing organic, plant based care products since 1995, with a focus on gentle, natural care for mothers and babies.

Filter & sort

Price For whom? Product features Skin type Certificates & seals of approval Highlights
Filter

Badger Balm: 4 items

Badger Balm Chamomile Baby Sunscreen Cream SPF 30

Badger Balm Chamomile Baby Sunscreen Cream SPF 30, 87 ml

  • Balanced UVA & UVB protection
  • Waterproof & sweat resistant
  • Moisturises & nourishes
€ 13,59 € 16,99 (€ 156,21 / l)

Delivery by October 07

Badger Balm Mom Care Belly Butter

Badger Balm Mom Care Belly Butter, 59 ml

  • Suitable for all skin types
  • Reduces the feeling of tension
  • Antioxidant & caring properties
€ 11,99 (€ 203,22 / l)

Delivery by October 07

Badger Balm Mom Care Belly Oil

Badger Balm Mom Care Belly Oil, 118 ml

  • Absorbs quickly without the greasy feel
  • Pampers strained skin
  • Softens & nourishes
€ 19,99 (€ 169,41 / l)

Delivery by October 07

Badger Balm Kids Clear Zinc Sunscreen SPF 30

Badger Balm Kids Clear Zinc Sunscreen SPF 30, 87 ml

  • Water & sweat-resistant
  • Moisturises & nourishes
  • Gorgeous tangerine & vanilla scent
€ 16,99 (€ 195,29 / l)

Delivery by October 07