Bathing products for babies & children

Make bath time safe, relaxing and enjoyable for your baby, creating calm moments of comfort.

Shop by category

Filter & sort

Price Brand Age from Product features Skin type Certificates & seals of approval Consistency/form Language Highlights
Filter

Bath: 1 - 30 of 110 items

Baby Soft Family Bubble Bath - Sensitive

HiPP Baby Soft Family Bubble Bath -​ Sensitive , 1.000 ml

  • For sensitive skin
  • Suitable for newborns
  • With organic almond extract
€ 6,09 (€ 6,09 / l)

Delivery by October 08

Sonett Kids Foam Soap Calendula

Sonett Kids Foam Soap Calendula, 10 l

  • With spagyric calendula
  • Pure plant surfactants
  • 100% controlled organic farming
€ 47,99 (€ 4,80 / l)

Delivery by October 08

Sonett Organic Soap Bubbles

Sonett Organic Soap Bubbles, 45 ml

  • Outdoor toy
  • Organic quality ingredients
€ 1,99 (€ 44,22 / l)

Delivery by October 08

ATTITUDE baby leaves Bubble Wash

ATTITUDE baby leaves Bubble Wash, Good Night (473 ml)

  • Very mild on the skin
  • Protective ingredients
  • Hypoallergenic
€ 12,49 (€ 26,41 / l)

Delivery by October 08

tetesept® My Unicorn Bubble Bath for Kids

tetesept® My Unicorn Bubble Bath for Kids, 40 ml

  • With skin-nourishing almond proteins
  • With pink food colouring
  • Fruity strawberry fragrance
€ 0,99 (€ 24,75 / l)

Delivery by October 08

Jack N' Jill Blissful Bubbles Bubble Bath

Jack N' Jill Blissful Bubbles Bubble Bath , 300 ml

  • Pleasant, fragrant blend
  • Sulphate-free & mild on the skin
  • With a soap bubble wand
€ 10,99 (€ 36,63 / l)

Delivery by October 14

Weleda Calendula Soap

Weleda Calendula Soap, 100 g

  • For sensitive baby & children's skin
  • Particularly gentle cleanser
  • Also ideal for sensitive adult skin
€ 5,69 (€ 56,90 / kg)

Delivery by October 08

GOWI Bathtub Water Mill Box

GOWI Bathtub Water Mill Box

  • Colourful design
  • For children 12 months & up
  • Dimensions: 38 x 20 x 10.5 cm
€ 15,99

Delivery by October 08

tetesept® Fairy Magic Shower Gel for Kids

tetesept® Fairy Magic Shower Gel for Kids, 40 ml

  • With a skin-nourishing formula
  • With pink food colouring
  • Fruity cherry fragrance
€ 0,99 (€ 24,75 / l)

Delivery by October 08

GIVING LOVE TO Weltretterbande Bath Bomb

GIVING LOVE TO Weltretterbande Bath Bomb, 170 g

  • Delicate orange fragrance
  • With nourishing almond oil
  • Incl. original Schleich collectable figure
€ 4,99 (€ 29,35 / kg)

Delivery by October 08

Fürnis Organic Wash Cloth Animals - Small

Fürnis Organic Wash Cloth Animals -​ Small, Crocodile

  • Made from high-quality organic cotton
  • Makes bathtime fun
  • Perfect as a gift
€ 13,59

Delivery by October 08

Organic Calendula & Lavender Good Night Baby Bath

Weleda Organic Calendula & Lavender Good Night Baby Bath, 200 ml

  • Lavender & neroli fragrance
  • Extra-mild oil-to-milk formula
  • Does not sting the eyes
€ 7,99 (€ 39,95 / l)

Delivery by October 08

Calendula & Oats Soap

La Saponaria Calendula & Oats Soap, 100 g

  • For all skin types
  • Nourishing properties
  • With petitgrain oil
€ 3,12 € 3,99 (€ 31,20 / kg)

Delivery by October 08

Penaten Baby Ultra-Sensitive Bath & Shampoo

Penaten Baby Ultra-​Sensitive Bath & Shampoo, 400 ml

  • For highly sensitive skin
  • Ideal for newborns
  • Perfume-free formula
€ 6,49 (€ 16,23 / l)

Delivery by October 08

naturkind Colourful Fizzy Bath - Magic Shell

Kneipp naturkind Colourful Fizzy Bath -​ Magic Shell, 85 g

  • Suitable for sensitive children's skin
  • With grape seed & avocado oil
  • Scented, colourful bubble bath
€ 3,09 (€ 36,35 / kg)

Delivery by October 08

tetesept® Cold Care Bath with Sea Salt for Kids

tetesept® Cold Care Bath with Sea Salt for Kids, 750 g

  • Age: 3 years +
  • Natural essential oils
  • With eucalyptus & peppermint oil
€ 9,79 (€ 13,05 / kg)

Delivery by October 08

little leaves Watermelon & Coco Foaming Hand Soap

ATTITUDE little leaves Watermelon & Coco Foaming Hand Soap, 295 ml

  • Protective properties
  • Exotic fruity scent
  • Hypoallergenic
€ 6,79 (€ 23,02 / l)

Delivery by October 08

tetesept® Football Fever Bubble Bath for Kids

tetesept® Football Fever Bubble Bath for Kids, 40 ml

  • Age: 2 years +
  • Turns the water blue
  • Fresh fragrance
€ 0,99 (€ 24,75 / l)

Delivery by October 08

alviana Naturkosmetik Organic Lime Liquid Soap

alviana Naturkosmetik Organic Lime Liquid Soap, 500 ml

  • Suitable for all skin types
  • Fresh lemon fragrance
  • Ideal for frequent use
€ 4,29 (€ 8,58 / l)

Delivery by October 08

Simba Toys Glibbi Bath Brush

Simba Toys Glibbi Bath Brush

  • Painting in the tub
  • 3 two-tone balls
  • Dermatologically tested
€ 9,99

Delivery by October 08

Kneipp naturkind Bubble Bath - Tatütata

Kneipp naturkind Bubble Bath -​ Tatütata, 40 ml

  • For sensitive children's skin
  • Very foamy
  • Natural blueberry scent
€ 0,79 (€ 19,75 / l)

Delivery by October 08

Penaten Baby Body Bath & Shampoo

Penaten Baby Body Bath & Shampoo , 400 ml

  • Perfect for baby's skin
  • Does not dehydrate the skin
  • Tear-free formula
€ 5,99 (€ 14,98 / l)

Delivery by October 08

Surprise Dino Adventure Bath Additive for Kids

tetesept® Surprise Dino Adventure Bath Additive for Kids

  • Age: 3 years +
  • Fruity lime fragrance
  • Bath ball with a dinosaur surprise
€ 3,99

Delivery by October 08

Penaten Baby Soap

Penaten Baby Soap , 90 g

  • Protects sensitive skin
  • Shields against dryness
  • Enriched with honey
€ 2,09 (€ 23,22 / kg)

Delivery by October 08

Penaten Baby Little Helper Good Night Bath

Penaten Baby Little Helper Good Night Bath , 400 ml

  • Ideal for babies & children
  • With NaturalCalm™ aroma
  • Very mild formula
€ 5,89 (€ 14,73 / l)

Delivery by October 08

tetesept® Cold Weather Baby Bath Additive

tetesept® Cold Weather Baby Bath Additive, 100 ml

  • Age: 3 months +
  • Gentle formula
  • Organic thyme & myrtle
€ 5,99 (€ 59,90 / l)

Delivery by October 08

Rainbow Effervescent Bath Additive for Kids

tetesept® Rainbow Effervescent Bath Additive for Kids, 40 g

  • Age: 3 years +
  • Fruity fragrance
  • Turns the water pink
€ 1,59 (€ 39,75 / kg)

Delivery by October 08

Tinti Magic Cloth

Tinti Magic Cloth

  • Machine washable towel
  • Pure cotton
  • Cheerful underwater design
€ 2,37 € 2,59

Delivery by October 08

bieco Bath Squirters Set of 10

bieco Bath Squirters Set of 10

  • Set of 10 cute splash figures
  • Playfully develops motor skills
  • Ideal for the bath, pool & garden
€ 10,99

Delivery by October 08

little leaves Vanilla & Pear Foaming Hand Soap

ATTITUDE little leaves Vanilla & Pear Foaming Hand Soap, 295 ml

  • Delicate lather
  • Protective properties
  • Hypoallergenic
€ 6,79 (€ 23,02 / l)

Delivery by October 08