3 Chênes Laboratoires selected supplements

Since 1993, 3 Chênes Laboratoires in Villechenève, France, has been developing high-quality food supplements and natural cosmetic products. With a clear focus on natural ingredients and sustainable production, the brand also offers solutions for the needs of expectant and new mothers.

Filter & sort

Price Consistency/form
Filter

3 Chênes Laboratoires: 4 items

3 Chênes Laboratoires Petit Chêne - Nervosité

3 Chênes Laboratoires Petit Chêne -​ Nervosité, 125 ml

  • For children and adults
  • Fruity cherry and raspberry flavour
  • Provides many nutrients
€ 8,29 (€ 66,32 / l)

Delivery by October 07

3 Chênes Laboratoires Petit Chêne Appétit

3 Chênes Laboratoires Petit Chêne Appétit, 125 ml

  • Convenient orange & lemon flavoured syrup
  • Contains four different plant extracts
  • Comes with a measuring spoon
€ 8,59 (€ 68,72 / l)

Delivery by October 29

3 Chênes Laboratoires Petit Chêne Transit

3 Chênes Laboratoires Petit Chêne Transit, 125 ml

  • Delicious plum taste
  • Ideal for children & adults
  • Comes with a marked lid for dosing
€ 8,29 (€ 66,32 / l)

Delivery by October 07

3 Chênes Laboratoires Petit Chêne Immunité

3 Chênes Laboratoires Petit Chêne Immunité, 125 ml

  • Banana-flavoured syrup
  • Suitable for adults & children
  • Made with plant extracts
€ 8,29 (€ 66,32 / l)

Delivery by October 07