Products for parents on offer

Filter & sort

Price Brand For whom? Material Product features Certificates & seals of approval Highlights
Filter

For parents: 10 items

eufy Breast Pump S2 Pro

eufy Breast Pump S2 Pro

  • 30% faster pumping
  • Gentle warmth + 300 mmHg suction
  • Double-sealed silicone flanges
€ 339,99 € 399,99

Free delivery by October 08

eufy Breast Pump S1 Pro

eufy Breast Pump S1 Pro

  • Gentle warming function
  • Adjustable suction power & speed
  • Ergonomic design
€ 209,99 € 299,99

Free delivery by October 08

HiPP Mama Still Smoothie Red Fruits in Apple

HiPP Mama Still Smoothie Red Fruits in Apple , 200 ml

  • Contains delicious fruit juices
  • With iron, iodine & zinc
  • Vegan & gluten-free
€ 1,59 € 1,99 (€ 7,95 / l)

Delivery by October 08

Weleda Stretch Mark Massage Oil

Weleda Stretch Mark Massage Oil, 100 ml

  • Delivers intense moisture
  • Protects from dryness
  • Eases tightness
€ 14,36 € 17,99 (€ 143,60 / l)

Delivery by October 08

Maxi Super Pads

Maxi Super Pads, 12 pieces

  • 97% plant-based
  • Individual paper packaging
  • Secure fit even without wings
€ 2,63 € 3,29 (€ 0,22 / pc)

Delivery by October 16

Weleda Breast Oil

Weleda Breast Oil, 50 ml

  • Warms the breasts
  • With fennel, lavender & marjoram
  • Stimulates blood flow
€ 11,20 € 14,09 (€ 224,00 / l)

Delivery by October 08

Duchesse Digital Pregnancy Test

Duchesse Digital Pregnancy Test

  • Easy to use
  • With acoustic signal
  • Results in 3 minutes
€ 7,59 € 7,99

Delivery by October 08

Natural Point Magnesio Supremo FERRO

Natural Point Magnesio Supremo FERRO, 150 g

  • Natural magnesium
  • Liposomal iron
  • Pleasantly sweet taste
€ 22,42 € 23,99 (€ 149,47 / kg)

Delivery by October 08

Emil – die Flasche® Baby Set

Emil – die Flasche® Baby Set, BIO-​Stripes

  • Feeding and drinking from clean glass
  • 100% leakproof
  • In a great gift set
€ 37,42 € 49,99

Delivery by October 08

Duchesse Pregnancy Test Test Strips

Duchesse Pregnancy Test Test Strips

  • Easy to use
  • Results available after 3 minutes
  • Up to 99% accurate results
€ 3,27 € 3,49

Delivery by October 08