Milupa baby nutrition with care & expertise

Milupa represents high-quality baby food backed by over 60 years of experience. The brand offers a wide range of products specifically tailored to the needs of babies and young children.

Filter & sort

Price Age recommendation For whom? Product features
Filter

Milupa: 10 items

Baby Cereal with Milk, Straciatella - Little Gourmet

Milupa Baby Cereal with Milk, Straciatella -​ Little Gourmet, 400 g

  • Age: 8 months & up
  • With chocolate chips
  • Practical resealable bag
€ 5,69 (€ 14,23 / kg)

Delivery by October 08

Infant Formula Based on Cow's Milk - Milumil Pre

Milupa Infant Formula Based on Cow's Milk -​ Milumil Pre, 800 g

  • From birth onwards
  • Also suitable as a supplement to breastfeeding
  • Free from palm oil
€ 16,19 (€ 20,24 / kg)

Delivery by October 08

Baby Cereal with Milk & Biscuits - Good Night

Milupa Baby Cereal with Milk & Biscuits -​ Good Night, 400 g

  • Age: 6 months & up
  • Tastes like shortbread biscuits
  • With wheat, oats, rice & more
€ 5,69 (€ 14,23 / kg)

Delivery by October 08

Gentle Start Baby Cereal with Milk - Good Night

Milupa Gentle Start Baby Cereal with Milk -​ Good Night, 400 g

  • Age: 5 months & up
  • Easy to digest & gluten-free
  • Resealable bag
€ 5,69 (€ 14,23 / kg)

Delivery by October 08

Baby Cereal with Semolina and Milk - Little Gourmet

Milupa Baby Cereal with Semolina and Milk -​ Little Gourmet, 400 g

  • Age: 6 months & up
  • Delicious and easy to digest
  • Grains from tested fields
€ 5,69 (€ 14,23 / kg)

Delivery by October 08

Follow-On Formula Based on Cow's Milk Milumil 2

Milupa Follow-​On Formula Based on Cow's Milk Milumil 2, 800 g

  • 7th month onwards
  • With vitamins C & D
  • Ideal while weaning
€ 15,99 (€ 19,99 / kg)

Delivery by October 08

Growing-up Milk Based on Cow's Milk Milupino Toddler Milk 1+

Milupa Growing-​up Milk Based on Cow's Milk Milupino Toddler Milk 1+, 1 l

  • Ages 1 year & up
  • Ready to drink, free from palm oil
  • Tasty both warm & cold
€ 3,99 (€ 3,99 / l)

Delivery by October 08

Infant Formula Based on Cow's Milk - Milumil 1

Milupa Infant Formula Based on Cow's Milk -​ Milumil 1, 800 g

  • From birth onwards
  • Free from starch and palm oil
  • Supplementary or complete food
€ 14,99 (€ 18,74 / kg)

Delivery by October 08

Follow-on Formula Based on Cow's Milk Milumil 3

Milupa Follow-​on Formula Based on Cow's Milk Milumil 3, 800 g

  • 10th month onwards
  • With dietary fibre mix
  • Age-appropriate recipe
€ 14,99 (€ 18,74 / kg)

Delivery by October 08

Baby Cereal with Milk, Whole Grains and Fruits - Good Night

Milupa Baby Cereal with Milk, Whole Grains and Fruits -​ Good Night, 400 g

  • Age: 6 months & up
  • Whole grains & fruits
  • Free from added preservatives and colours
€ 5,69 (€ 14,23 / kg)

Delivery by October 22