Jack N' Jill natural dental & child care products

Jack N’ Jill Kids was founded in the 1940s and places great emphasis on natural ingredients, environmentally friendly packaging and child friendly design. Particularly noteworthy are the toothbrushes with handles made from non-GMO corn starch, which are biodegradable and recyclable.

Filter & sort

Price Age from For whom? Product features Certificates & seals of approval
Filter

Jack N' Jill: 16 items

Jack N' Jill Blissful Bubbles Bubble Bath

Jack N' Jill Blissful Bubbles Bubble Bath , 300 ml

  • Pleasant, fragrant blend
  • Sulphate-free & mild on the skin
  • With a soap bubble wand
€ 10,99 (€ 36,63 / l)

Delivery by October 14

Jack N' Jill Natural Toothpaste

Jack N' Jill Natural Toothpaste, blueberry (50 g)

  • Free from fluoride & sugar
  • Very mild
  • Suitable for kids & adults
€ 6,59 (€ 131,80 / kg)

Delivery by October 08

Buzzy Brush 2-pack Replacement Heads, New Version

Jack N' Jill Buzzy Brush 2-​pack Replacement Heads, New Version, 2 pieces

  • 2 colour available
  • Super-soft bristles
€ 7,79 (€ 3,90 / pc)

Delivery by October 08

Jack N' Jill Silicone Finger Toothbrush (Stage 1)

Jack N' Jill Silicone Finger Toothbrush (Stage 1), 2 pieces

  • 2-Pack
  • Safe & hygienic cleaning
  • Easy to use
€ 5,99 (€ 3,00 / pc)

Delivery by October 08

Jack N' Jill Strawberry Tooth Buddy Set

Jack N' Jill Strawberry Tooth Buddy Set

  • 1 x bunny toothbrush
  • 1 x strawberry toothpaste, 50 g
  • Age: 12 months +
€ 9,49

Delivery by October 08

Jack N' Jill Shampoo & Body Wash

Jack N' Jill Shampoo & Body Wash , 300 ml

  • For the body & hair
  • Very mild formula
  • With orange, ylang-ylang & coconut
€ 10,99 (€ 36,63 / l)

Delivery by October 08

Jack N' Jill Tickle Tooth Replacement Brush Heads

Jack N' Jill Tickle Tooth Replacement Brush Heads, 2 pieces

  • Phase 2: for 18 - 36 months
  • Soft bristles
€ 7,79 (€ 3,90 / pc)

Delivery by October 08

Jack N' Jill Fairy Floss Picks

Jack N' Jill Fairy Floss Picks, 30 pieces

  • Biodegradable
  • Easy & gentle gliding action
  • Playful design
€ 4,99 (€ 0,17 / pc)

Delivery by October 08

Jack N' Jill Tickle Tooth Sonic Toothbrush for Kids

Jack N' Jill Tickle Tooth Sonic Toothbrush for Kids

  • 1 x Toothbrush
  • 2 x Brush heads (Stages 1 & 2)
  • 1 x AAA battery
€ 18,99

Delivery by October 08

Jack N' Jill Buzzy Brush Musical Electric Toothbrush

Jack N' Jill Buzzy Brush Musical Electric Toothbrush

  • 3 Years+
  • Child-safe battery compartment
  • 6 Bubble stickers included
€ 28,99

Delivery by October 08

Jack N' Jill Teething Gel

Jack N' Jill Teething Gel, 15 g

  • Contains chamomile & calendula
  • Suitable from 4 months
  • Vegan
€ 9,99 (€ 666,00 / kg)

Delivery by October 08

Jack N' Jill Baby Gum & Tooth Wipes

Jack N' Jill Baby Gum & Tooth Wipes

  • Gentle & safe to use
  • Practical & hygienically packaged
  • Suitable for little ones
€ 7,99

Delivery by October 14

Jack N' Jill Silicone Toothbrush (Stage 2)

Jack N' Jill Silicone Toothbrush (Stage 2)

  • Made from medical silicone
  • Comes with a safety shield
  • Ideal for babies & small kids
€ 5,99

Delivery by October 08

Jack N' Jill Mega Berry Toothpaste

Jack N' Jill Mega Berry Toothpaste, 200 g

  • Age: 6 months +
  • Fluoride-free
  • With xylitol & calendula
€ 19,99 (€ 99,95 / kg)

Not available at the moment

Jack N' Jill Organic Toothbrush

Jack N' Jill Organic Toothbrush, Bunny

  • Child-friendly design
  • Rounded bristles
  • Biodegradable handle
€ 4,59

Delivery by October 08

Jack N' Jill Silicone Toothbrush (Stage 3)

Jack N' Jill Silicone Toothbrush (Stage 3)

  • Easy to use
  • Made from medical silicone
  • 2-5 years
€ 5,99

Delivery by October 14