Pregnancy & breastfeeding products by Weleda

Filter & sort

Price Brand For whom? Product features Certificates & seals of approval Highlights
Filter

Pregnancy & breastfeeding: 7 items

Weleda Stretch Mark Massage Oil

Weleda Stretch Mark Massage Oil, 100 ml

  • Delivers intense moisture
  • Protects from dryness
  • Eases tightness
€ 14,36 € 17,99 (€ 143,60 / l)

Delivery by October 08

Weleda Breast Oil

Weleda Breast Oil, 50 ml

  • Warms the breasts
  • With fennel, lavender & marjoram
  • Stimulates blood flow
€ 11,20 € 14,09 (€ 224,00 / l)

Delivery by October 08

Weleda Organic Nursing Tea

Weleda Organic Nursing Tea, 40 g

  • Organically cultivated
  • Supports the milk production
  • Balances and harmonises
€ 4,99 (€ 124,75 / kg)

Delivery by October 08

Weleda Lighter Legs Gel

Weleda Lighter Legs Gel , 200 ml

  • For all skin types
  • For relief after exertion
  • Invigorating & nourishing
€ 12,99 (€ 64,95 / l)

Delivery by October 08

Weleda Stretch Mark Body Butter

Weleda Stretch Mark Body Butter, 150 ml

  • For normal skin types
  • Prevents the formation of stretch marks
  • Subtle floral scent
€ 16,99 (€ 113,27 / l)

Delivery by October 08

Weleda Perineum Massage Oil

Weleda Perineum Massage Oil, 50 ml

  • For massages
  • For natural tissue resilience
  • With vitamin E
€ 14,09 (€ 281,80 / l)

Delivery by October 08

Weleda Venadoron®

Weleda Venadoron®, 200 ml

  • Suitable for all skin types
  • Refreshing and light
  • Pampers tired legs
€ 26,99 (€ 134,95 / l)

Delivery by October 08