Vitamins & nutrients for young children

A balanced intake of vitamins and nutrients can support young children in their day-to-day development. They help the immune system to function normally and actively support your child through their daily life.

Filter & sort

Price Brand Product features Highlights
Filter

Vitamins & nutrients: 10 items

tetesept® Kids Cough Syrup

tetesept® Kids Cough Syrup, 168 g

  • From 1 year
  • Without alcohol
  • With honey & Icelandic moss
€ 4,79 € 5,99 (€ 28,51 / kg)

Delivery by October 08

FutuNatura Kids Super Iron

FutuNatura Kids Super Iron, 150 ml

  • Age: 3 years & up
  • Vitamin B
  • Non-GMO
€ 12,99 (€ 86,60 / l)

Delivery by October 08

FutuNatura Kids Vitamin K2+D3 Drops

FutuNatura Kids Vitamin K2+D3 Drops, 15 ml

  • Age: 4 years & up
  • Dropper bottle for easy, precise dosing
  • Stir into liquid and drink
€ 16,99 (€ 1.132,67 / l)

Delivery by October 08

FutuNatura Kids yummy gummy Vitamin D3

FutuNatura Kids yummy gummy Vitamin D3, 90 Gummies

  • Age: 3 years & up
  • Includes several fruity flavours
  • Gluten free
€ 11,99 (€ 53,29 / kg)

Delivery by October 08

FutuNatura Kids Omega 3 Liquids

FutuNatura Kids Omega 3 Liquids, 150 ml

  • Age: 3 years & up
  • Strawberry flavour
  • With vitamin A, D3 & E
€ 10,99 (€ 73,27 / l)

Delivery by October 08

FutuNatura Kids yummy gummy Immunity

FutuNatura Kids yummy gummy Immunity, 60 Gummies

  • With zinc, iodine & 9 vitamins
  • Suitable for children 3 years and older
  • Mix of orange, lemon and strawberry flavours
€ 11,99 (€ 99,92 / kg)

Delivery by October 08

FutuNatura Kids yummy gummy Bones

FutuNatura Kids yummy gummy Bones, 30 Gummies

  • Creamy yoghurt flavour
  • Playful bone-shaped chewable tablets
  • D3 + K2 + calcium
€ 12,99 (€ 86,60 / kg)

Delivery by October 08

FutuNatura Kids yummy gummy Royal Jelly

FutuNatura Kids yummy gummy Royal Jelly, 30 Gummies

  • Age: 3 years & up
  • With royal jelly
  • A great alternative to capsules & tablets
€ 12,99 (€ 196,82 / kg)

Delivery by October 08

FutuNatura Kids Growth Liquid

FutuNatura Kids Growth Liquid, 150 ml

  • 11 vitamins & 9 minerals
  • With agave syrup & orange flavour
  • Contains 4 natural plant extracts
€ 10,99 (€ 73,27 / l)

Delivery by October 19

FutuNatura Kids yummy gummy Omega 3

FutuNatura Kids yummy gummy Omega 3, 60 Gummies

  • Delicious raspberry lemonade flavour
  • Enriched with vitamins A, D3 & E
  • Non-GMO
€ 12,99 (€ 77,32 / kg)

Delivery by October 19