Beba Nestlé food for babies & toddlers

Beba is an established Nestlé brand specialising in the development of infant nutrition. For over 50 years, Nestlé has researched the optimisation of protein content in infant formula, incorporating scientific findings into product development. The products include HMOs such as 2'-FL and are free from palm oil.

Filter & sort

Price Brand Age recommendation For whom? Product features
Filter

Beba: 13 items

Beba JUNIOR 1+ Growing-up Milk Drink

Beba JUNIOR 1+ Growing-​up Milk Drink, 800 g

  • 12 months & over
  • With vitamins A, C & D
  • Age-appropriate protein content
€ 19,99 (€ 24,99 / kg)

Delivery by October 07

supreme JUNIOR 1+ Growing-up Children's Drink

Beba supreme JUNIOR 1+ Growing-​up Children's Drink, 800 g

  • 1 year & older
  • Unique HMO complex*
  • Hydrolysed protein
€ 29,99 (€ 37,49 / kg)

Delivery by October 07

Beba JUNIOR 2+ Growing-up Milk Drink

Beba JUNIOR 2+ Growing-​up Milk Drink, 800 g

  • 2 years & over
  • With vitamins A, C & D
  • Age-appropriate protein content
€ 19,99 (€ 24,99 / kg)

Delivery by October 07

Beba SINLAC Special Porridge

Beba SINLAC Special Porridge, 250 g

  • 7th month onwards
  • No added sugar*
  • Protein extract from carob sprouts
€ 6,99 (€ 27,96 / kg)

Delivery by October 07

Beba PRE Infant Formula

Beba PRE Infant Formula, 800 g

  • From birth onwards
  • Based on cow's milk
  • With vegetable oils, free from palm oil
€ 22,99 (€ 28,74 / kg)

Delivery by October 07

Beba supreme 2 Follow-on Formula

Beba supreme 2 Follow-​on Formula, 800 g

  • 7th month onwards
  • Only lactose as a carbohydrate source
  • No starch & no palm oil
€ 29,99 (€ 37,49 / kg)

Delivery by October 07

Beba supreme PRE Infant Formula

Beba supreme PRE Infant Formula, 800 g

  • From birth onwards
  • Premium cow's milk-based formula
  • Lactose as a carbohydrate source
€ 34,99 (€ 43,74 / kg)

Delivery by October 07

Beba expert HA PRE Infant Formula

Beba expert HA PRE Infant Formula, 550 g

  • From birth onwards
  • As sole nutrition & to supplement breast milk
  • With hydrolysed protein
€ 19,99 (€ 36,35 / kg)

Delivery by October 07

Beba expert HA 2 Follow-on Formula

Beba expert HA 2 Follow-​on Formula, 550 g

  • 7th month onwards
  • Vitamins A, C, D & calcium
  • Palm oil-free
€ 19,99 (€ 36,35 / kg)

Delivery by October 07

Beba Expert Comfort+ Special Formula

Beba Expert Comfort+ Special Formula, 500 g

  • From birth onwards
  • Gently broken down proteins
  • Contains lactic acid cultures
€ 17,99 (€ 35,98 / kg)

Delivery by October 07

Beba 3 Follow-on Formula

Beba 3 Follow-​on Formula, 800 g

  • Based on cow's milk
  • 10th month onwards
  • With 5-HMO complex, modelled on breast milk
€ 22,99 (€ 28,74 / kg)

Delivery by October 07

Beba Infant Formula 1

Beba Infant Formula 1, 800 g

  • From birth onwards
  • Based on cow's milk
  • Lactose is the only source of carbohydrates
€ 22,99 (€ 28,74 / kg)

Delivery by October 14

Beba 2 Follow-on Formula

Beba 2 Follow-​on Formula, 800 g

  • From the 7th month onwards
  • Age-appropriate protein content
  • With calcium & vitamins A, C & D
€ 22,99 (€ 28,74 / kg)

Delivery by October 14