New arrivals

Filter & sort

Price Brand Age from For whom? Material Product features Certificates & seals of approval Characters and licences Language Highlights
Filter

New arrivals: 1 - 30 of 116 items

Maxi Super Pads

Maxi Super Pads, 12 pieces

  • 97% plant-based
  • Individual paper packaging
  • Secure fit even without wings
€ 2,63 € 3,29 (€ 0,22 / pc)

Delivery by October 16

bodyotics Pelvic Floor Exercise Aids - Set of 6

bodyotics Pelvic Floor Exercise Aids -​ Set of 6, 6 pieces

  • Made from medical-grade silicone
  • 6 sizes: 50g - 130g
  • Hypoallergenic & BPA-free
€ 49,99 (€ 8,33 / pc)

Delivery by October 08

Create N Colour Dinosaurs - Raptor + Stegosaurus

Create N Colour Dinosaurs -​ Raptor + Stegosaurus

  • Suitable for children aged 3 years & up
  • Made from wood for crafting & painting
  • Reusable for endless fun
€ 11,19 € 13,99

Delivery by October 08

Audio Figure - Sing Kinderlieder - Timmy Traktor & Seine Freunde - Ferien auf dem Bauernhof (IN GERMAN)

tonies Audio Figure -​ Sing Kinderlieder -​ Timmy Traktor & Seine Freunde -​ Ferien auf dem Bauernhof (IN GERMAN)

  • Suitable for children aged 1 year and up
  • 20 brand new farm songs
  • Playing time: approx. 60 minutes
€ 19,99

Delivery by October 08

tonies Rucksack

tonies Rucksack, Sea green

  • Suitable for children aged 3 years and up
  • Size: 23.5 x 27 x 13 cm
  • Includes Mini Creative-Tonie
€ 48,99

Delivery by October 08

tonies Rainbow Standing Shelf

tonies Rainbow Standing Shelf

  • Playful organisation
  • Space for 40 Tonies and box
  • With magnetic strips
€ 38,99

Delivery by October 08

tonies Freestanding Shelf - House

tonies Freestanding Shelf -​ House

  • Fun and organised storage
  • Space for 40 Tonies and the box
  • With magnetic strips
€ 38,99

Delivery by October 08

Safe to Flush Moisture Tissues

Safe to Flush Moisture Tissues, 30 pieces

  • Made from 100 % real paper
  • Safe to flush down the toilet
  • Biodegradable in water
€ 2,69 (€ 0,09 / pc)

Delivery by October 16

Maxi Night Time Pads

Maxi Night Time Pads, 10 pieces

  • Extra absorbent for night-time use
  • Completely plastic-free & compostable
  • Fragrance-free & chlorine-free
€ 5,09 (€ 0,51 / pc)

Delivery by October 16

My First Tonies - Bauernhof Set (IN GERMAN)

tonies My First Tonies -​ Bauernhof Set (IN GERMAN)

  • Suitable for children aged 1 year and up
  • For listening, learning and joining in
  • Running time: approx. 36 minutes
€ 41,99

Delivery by October 08

bodyotics Pelvic Floor Exercise Aids, Set of 2

bodyotics Pelvic Floor Exercise Aids, Set of 2

  • 2 sizes - 65 g & 95 g
  • Made from medical-grade silicone
  • Hypoallergenic & BPA-free
€ 39,99

Delivery by October 08

Ultra Thin Panty Liners

Ultra Thin Panty Liners, 22 pieces

  • Leak-proof starch-based backing
  • Reliable grip without slipping
  • Conveniently individually packaged
€ 3,69 (€ 0,17 / pc)

Delivery by October 08

Ultra Extra Super Pads

Ultra Extra Super Pads, 10 pieces

  • Double core made from eco-friendly cellulose
  • Non-slip grip thanks to wings
  • Individual packaging made from plant starch
€ 3,39 (€ 0,34 / pc)

Delivery by October 08

Ultra Extra Regular Pads

Ultra Extra Regular Pads, 12 pieces

  • With handy wings
  • Fragrance-free
  • Individual packaging made from plant starch
€ 3,39 (€ 0,28 / pc)

Delivery by October 08

Ultra Extra Long Pads

Ultra Extra Long Pads, 8 pieces

  • Comfortable length for heavy days
  • 95% plant-based
  • BPA-free adhesive for a secure fit
€ 3,39 (€ 0,42 / pc)

Delivery by October 08

Super Plus Tampons

Super Plus Tampons, 20 pieces

  • Absorbency: 12 - 15 g
  • Reliable protection
  • Chlorine-free & fragrance-free
€ 4,99 (€ 0,25 / pc)

Delivery by October 08

Mild Hair & Body Wash Black Oat Chamomile

Yukies Mild Hair & Body Wash Black Oat Chamomile, 150 ml

  • For sensitive skin & hair
  • For children & adults
  • Preserves the skin’s protective barrier
€ 15,92 € 19,99 (€ 106,13 / l)

Delivery by October 19

Super Tampons

Super Tampons, 20 pieces

  • Absorbency: 9 - 12 g
  • Fragrance-free & bleach-free
  • No artificial additives
€ 4,69 (€ 0,23 / pc)

Delivery by October 08

Thong Panty Liners

Thong Panty Liners, 30 pieces

  • Slim fit for thongs & tangas
  • Flexible support thanks to special shape
  • Compostable material
€ 2,89 (€ 0,10 / pc)

Delivery by October 08

Mini Panty Liners

Mini Panty Liners, 30 pieces

  • Small size with a straight cut
  • Core made from absorbent eco-cellulose
  • BPA-free adhesive
€ 2,89 (€ 0,10 / pc)

Delivery by October 08

Regular Panty Liners

Regular Panty Liners, 18 pieces

  • Wonderfully soft
  • Made from 94% plant-based materials
  • Completely plastic-free & vegan
€ 2,99 (€ 0,17 / pc)

Delivery by October 08

Natural Pads for a Sensitive Bladder

Natural Pads for a Sensitive Bladder, 20 pieces

  • Biodegradable
  • Up to 100 ml absorption capacity
  • Completely without superabsorbent gels
€ 6,19 (€ 0,31 / pc)

Delivery by October 08

Curved Panty Liners

Curved Panty Liners, 30 pieces

  • Ergonomically curved shape
  • Held in place with BPA-free adhesive
  • Breathable material
€ 2,99 (€ 0,10 / pc)

Delivery by October 08

Regular Tampons

Regular Tampons, 20 pieces

  • Absorbency: 6 - 9 g
  • Fragrance-free & bleach-free
  • No artificial additives
€ 4,99 (€ 0,25 / pc)

Delivery by October 08

Intimate Wipes

Intimate Wipes, 12 pieces

  • Also suitable for sensitive skin
  • No drying alcohol additives
  • Packaging made from BPA-free plastic
€ 2,89 (€ 0,24 / pc)

Delivery by October 08

Organic Baby Wipes

Organic Baby Wipes, 50 pieces

  • Biodegradable & compostable
  • With nourishing organic plant oils
  • Free from alcohol & microplastics
€ 5,59 (€ 0,11 / pc)

Delivery by October 08

tonies Mini Shelf - Mountain

tonies Mini Shelf -​ Mountain

  • Playful organisation
  • Colourful design
  • Space for up to 25 Tonies
€ 27,99

Delivery by October 08

tonies Mini Shelf - Rainbow

tonies Mini Shelf -​ Rainbow

  • Playful organisation
  • Colourful design
  • Holds up to 25 Tonies
€ 27,99

Delivery by October 08

Tonie - Cocomelon - Spiel und Spaß mit JJ (IN GERMAN)

tonies Tonie -​ Cocomelon -​ Spiel und Spaß mit JJ (IN GERMAN)

  • Suitable for children aged 1 year and up
  • For playing, singing and dancing
  • Play time: approx. 43 minutes
€ 19,99

Delivery by October 08

Disney - Pixar Toy Story 5 Audio Character (IN GERMAN)

tonies Disney -​ Pixar Toy Story 5 Audio Character (IN GERMAN)

  • Suitable for children aged 4 years and up
  • In German
  • Running time: approx. 60 minutes
€ 19,99

Delivery by October 08